Czas na wiosnę

Za oknem dziś słonecznie. Jest koniec marca, a forsycje nadal nie kwitną. Słońce  jakieś złudne. Na dworze nadal pogoda na zimowe okrycia. Pandemia  rozprzestrzeniła się na dobre w całej Europie. Studia sportowe  zamknięte , w pracy dużo nadgodzin,  bo ktoś musiał przejąć obowiązki chorujących  Panuje ogólne  ZMęCZENIE PRZEDWIOSENNE. Przedwiosenne drobne zmiany wnętrz  i wielkanocne dekoracje to doping na  wiosenne porzadki i udany start w nową radosną porę roku. W tym roku poza wolnością we własnych 4 ścianach i wolnością naszych myśli i marzeń – nie pozostało nam wiele. Dom nabrał znaczenia azylu, a nasze pomieszczenia troskliwie chronią nasze zmartwienia. Teraz kiedy słońce tańczy promykami po szybach, pomimo ograniczeń dnia codziennego chce się po prostu żyć. I jak to dobrze, bo zaraz święta , święta początku i nadzieji na zmianę, na zbawienie.  Wiesz, ze mieszkając w estetycznych pomieszczeniach, otaczając się przedmiotami i kolorami, które sprawiają nam radość przechodzisz metamorfozę samej siebie. Doceniając nasze otoczenie, doceniamy siebie samych. To taki szacunek dla nas i naszych bliskich wypowiedziany świeżymi  kwiatami, uporządkowanymi bibelotami, to recepta na pozytywna zmianę nastroju.

Macie już pomysły na wiosenne dekoracje? kto bedzie w tym roku głównym aktorem? jaki kolor dominować będzie na świątecznym stole? Czasami warto pominąć wielkie tematy i problemy tego świata i skupić się na czymś na pozór nic nie znaczącym. Warto odnaleźć w sobie tą małą ufna dziewczynkę i jej ( z reguły) ulubiony  różowy kolor! Róż wiosną niewygląda infantylnie – przeciwnie to rezepta na wiosenna radość. Drobiazgami w tym kolorze podkreślisz  radosny nastrój wiosny, radosny nastrój Wielkiej Nocy.

Innym rozwiązaniem na świąteczną dekorację mogą być zupełnie nie tradycyjne – Błyszczące pisanki. Te szklane cuda  z roku na rok maja coraz więcej wielbicieli. Prezentują się uroczo na świeżo ściętych gałązkach brzózki.

Bardzo lubię, kiedy świąteczna atmosfera wita moich gości albo mnie samą już na progu. Wycieraczka, to wizytówka twojego domu. Nie traktuj jej tak jakby nie należała do ciebie i byla nie ważna. To wiadomość dla wszystkich cię odwiedzających – WITAJCIE ! WITAJ WIOSNO! WITAJ NOWY POCZĄTKU !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s